بازاریابی اینترنتی

بهبود بازاریابی اینترنتی

دایره طلایی: با چرایی شروع کنید!

همیشه و در هر کاری، دو بحث را باید مد نظر قرار داد. اولی، بحث فکر و ایدۀ پشت یک کار است، دومی، بحث چگونگی پیاده‌سازی آن. و بدون شک، فقط با داشتن رویکرد درست و وقت گذاشتن بر روی هر دو است که می‌توان یک ایده عالی را جان بخشید. یک ایده که بتواند کیفیت زندگی و سطح رفاه را افزایش دهد. اما مساله همینجا خاتمه نمی‌یابد. بعد از خلق یک ایده خوب، شما باید بتوانید به معرفی و آموزش در مورد آن بپردازید و بازاریابی اینترنتی درستی را انجام دهید تا بتوانید این ایده را پخش کنید.

خب، بازاریابی آن بخشی از کار است که وبلاگ نوین به صورت تخصصی به آن می‌پردازد. یعنی اینکه چطور می‌توانید محصول (یا خدمات) خود را به خوبی به مشتری معرفی و دقیقاً مشخص کنید که چگونه این محصول می‌تواند زندگی او را بهتر کند. و این همان جایی است که اکثر شرکت‌های خوب (که یک محصول عالی ارائه می‌دهند)، مسیر اشتباه را می‌روند.

داشتیم از اشتباه اکثر کسب و کارها می‌گفتیم؛ اینکه آن‌ها تمرکز خود را بر روی بخش دوم از کار خود، یعنی محصول نهایی و نحوه پیاده‌سازی آن می‌گذارند و چندان راجع به فکر پشت محصول خود به مشتری حرف نمی‌زنند. چرا؟ چون پیش خود خیال می‌کنند که مشتری فقط می‌خواهد در مورد محصول یا خدمات آنها و مزایایش بداند و جواب دادن به سوال‌ بنیادی “چرا”،در درجه دوم اهمیّت است.

و به این ترتیب است که خود را تبدیل به یک شرکت صرف می‌کنند و هویت انسانی خود را از بین می‌برند. یعنی از نگاه مشتری، آنها فقط محصول مشخصی را ارائه می‌دهند و دیگر فکر و ارزشی پشت این محصول نیست.

با پاسخِ سوال “چرا” شروع کنید!

اهمیّت پرسیدن سوال “چرا”، همان موضوعی است که سخنرانی سایمون سینِک در تد تاک، حول محور آن می‌چرخد. او که یک مشاور انگلیسی در زمینه بازاریابی است، تاکنون سه کتاب مختلف در زمینه بازاریابی اینترنتی به چاپ رسانده و موفقترین آنها، کتابی است به نام “با سوال چرا شروع کنید: چطور رهبران بزرگ برای انجام کاری انگیزه ایجاد می‌کنند.”

حرف سایمون واقعاً ساده است: مردم بابت چیزی که می‌فروشید نیست که به شما پول می‌دهند. بلکه به خاطر دلیلی است که آن را می‌فروشید. این اصل طلایی برای موفقیت یک کسب و کار است. اما چرا؟

او سه سوال کلی را معرفی می‌کند که همیشه باید پاسخ آنها مشخص شود: چیستی، چگونگی و چرایی. و مشاهدات او نشان داده که تمام کسب و کارهای موفق. همیشه از مساله بنیادی یعنی چرایی شروع می‌کنند، با چگونگی ادامه می‌دهند و در نهایت به چیستی می‌رسند. البته این موضوع فقط بر پایه مشاهدات او نیست و با بررسی ذهن انسان و واکنش آن نسبت به هر یک از این سه نیز اثبات شده است.

برای دیدن خدمات ما اینجا کلیک کنید

برای خوندن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل منتشر نمیشود