فروش

سازمان فروش و بازاریابی محصولات تولیدی در بزرگترین و تخصصی ترین شبکه فروش کشوری با بیش از 11000 بازاریاب حضوری بصورت مویرگی و سایر روشهای بازاریابی و فروش

حوزه فعالیت سازمان بازاریابی و فروش تکنیک، 30 استان. کشورهای همسایه مثل عراق، پاکستان، امارات، لبنان، قطر، کویت، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان، تاجیکستان، قرقیزستان کشورهای اروپایی مثل آلمان، اتریش، دانمارک، نروژ، فنلاند، سوئد، بلژیک، فرانسه و … و کشورهای آفریقایی است.

مشاوره بازاریابی، بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی مویرگی، بازاریابی پارتیزانی، بازاریابی عصبی، بازاریابی سازمانی، بازاریابی تلفنی، بازاریابی ویروسی، بازاریابی بین الملل. خدمات تجاری و بازرگانی شامل خرید و فروش، و خدمات پس از فروش کالا های مجاز بازرگانی. حق العمل کاری و نمایندگی تجاری در زمینه فعالیت شرکت، صادرات و واردات، و ترخیص کالا، اخذ و اعطای نمایندگی در داخل و خارج کشور. ایجاد شعب داخلی و بین المللی، در چهارچوب قوانین و مقررات کشور عزیزمان می باشد. دفتر اصلی شرکت در محله پونک تهران واقع شده است. شعار ما “محصول ایرانی، بازار جهانی” است.

یک شرکت خدمات بازاریابی خوب، چه ویژگی هایی دارد؟

اگر یک مشتری بخواهد کسب و کار خود را بهبود بخشد و پیشرفت چشمگیری داشته باشد؛ می‌تواند از شرکت های خدمات بازاریابی کمک بگیرد. شاید شما هم جزء افرادی باشید که در فروش محصولات خود مشکل دارید. چند بار اقدام به جذب مدیر فروش و بازاریاب کرده اید اما موفقیتی حاصل نشده است؟ و بارها با عوامل فروش خود به مشکل بر خورده اید.

در ادامه قصد داریم برخی از تجربه های مخاطبین خود را با شما در میان بگذاریم. تا در نهایت بتوانیم شما را با ویژگی‌های اساسی یک شرکت خدمات بازاریابی خوب و موفق آشنا کنیم.

خلاقیت

خلاقیت و نوآوری یکی از مواردی که موجب می‌شود یک شرکت بازاریابی و فروش ماندگار شود و موفق کار کند. درواقع وجود یک تیم خلاق و مبتکر، وجود یک سیستم فکری خلاق که برای پیشرفت در کارها، ایده هایی نو خلق می کنند. با این کار بر محدودیت ها غلبه می کنند و تمام موانع را از سر راه بر می دارند. نوآوری و خلاقیت از جمله عوامل مهمی است که می‌تواند در جذب مشتری بسیار کارآمد و تأثیرگذار باشد.

تفکر استراتژیک

یک شرکت خدمات بازاریابی فقط در صورتی که مبتنی بر یک نگرش استراتژیک باشد می تواند نتیجه مطلوب کسب کند.  برای اینکه موفق باشد باید بتواند علاوه بر اینکه در موقعیت‌های سخت، ایده هایی نو و محصولاتی جدید را ارائه کند، توجه بسیار زیادی به بازار فردا داشته باشد.  تمامی تمرکز خود را فقط به بازار امروز معطوف نکند. اگر یک شرکت خدمات بازاریابی بتواند این ویژگی را سرلوحه کار خود قرار دهد؛ می‌تواند بسیار کارآمد باشد و پیشرفت فوق‌العاده‌ای داشته باشد و به بسیاری از کسب و کارها کمک کند.

تعهد در ارائه خدمات به مشتری

شرکت های  خدمات بازاریابی که قصد دارند موفق باشند و پیشرفت کنند باید سیستم دقیق و مشخصی برای ارائه خدمات به مشتریان داشته باشند. به عبارتی یک شرکت بازاریابی موفق ، باید در ارائه تعهدات به شدت ریزبین و دقیق باشد و همیشه کمتر از توان واقعی خود به مشتریانش تعهد دهد. پس از آن به تعهدات خود پایبند بمانند و توجه خود را روی اجرای این تعهدات معطوف سازند. برای مثال هر شرکت هنگام جذب مشتری به راحتی و بدون در نظر گرفتن توان واقعی خود تعهدات متنوعی به مشتری می دهد. در عمل پایبند بودن به تعهدات بسیار دشوار و پیچیده است بالاخص در بازاری مثل بازار ایران که عوامل خارجی بسیار زیادی در بازار دخیل هستند

 صداقت در اجرای برنامه‌ها

یکی از ویژگی های شرکت خدمات بازاریابی خوب و موفق این است که با مشتری های خود صادق باشد که این موضوع، تأثیر بسیار قابل توجهی روی جذب مشتری دارد. منظور از صداقت این است که اگر در تعرفه‌ها یا پروپوزال اشتباهاتی  وجود داشته باشد و یا در تحویل پروژه ها تاخیری صورت گیرد و یا … بتواند در نهایت صداقت به اشتباهات اقرار کند و آنها را از مخاطبین خود پنهان نکند و یا با داستان سرایی اشتباهات خود را توجیه نکند. یا در مثال دیگر محصول رقبا را خفا و دور از چشم مشتری در کنار هم عرضه نکند و به مشتری خود پایبند باشد

خدمات اینترنتی و حضور در فضای آنلاین یکی از مواردی که توجه به آن می‌تواند یک شرکت بازاریابی را به شرکت موفق تبدیل کند همگام شدن با جدید ترین متد های بازاریابی و تبلیغات است. برای مثال؛ اگر امروزه بر مواردی همچون طراحی وب سایت های مینیمال، سئو وبسایت ها و غیره تاکید می‌شود یک شرکت خدمات بازاریابی موفق و خوب، باید بتواند علاوه بر روشهای تعیین شده در پلن خود، در این مسیر نیز بصورت حرفه ای گام بردارد و در این زمینه هم حضوری کارآمد داشته باشد

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل منتشر نمیشود