از تورم سبقت می گیرم ـــــــــ

من سرمایه گذاری نمی کنم. بازار خراب است و در این بازار نمی توان سود کرد.

عده ای برای تمام مباحث اقتصادی یک جواب ثابت دارند. بازار خراب است.

متاسفانه علت شکست بسیاری از کسب و کارها همین دیدگاه اشتباه است. عده ای با تمرکز بر این جمله زمینه را برای ورشکستگی خودشان فراهم می کنند. قطعا کسی که بر این باور است که بازار خراب است و نمی توان در این بازار سود کرد، تا زمانی که بر این باور است، هرگز نمی تواند موفق باشد. در حوزه سرمایه گذاری هم کسانی که این باور را دارند سرمایه خود را در بانک و گاوصندوق نگاه می دارند و روز به روز از ارزش پول کاسته می شود و در آینده نزدیک ارزش دارایی آنها به هیچ خواهد رسید.

فرض کنید تجارت خاصی در سال ۲۰۱۹ در میان رقبا به عنوان موفق‌ترین تجارت شناخته شده است. آیا می‌توان پیش‌بینی کرد که تا ده سال آینده نیز وضعیت به همین منوال باقی خواهد ماند؟ قطعا پاسخ منفی است! شرکت نوکیا را در نظر بگیرید. غول تکنولوژی فنلاندی که ۱۴ سال، مقام بزرگترین تولید کننده‌ تلفن همراه در جهان از آن او بود. تا سال 2012 اسم موبایل برابر بود با نوکیا. اما سال ۲۰۱۲ همزمان با ظهور سامسونگ، نوکیا جایگاهش را به رقیب جاه‌طلب آسیایی‌ خود واگذار کرد. نوکیا زمانی سقوط کرد که از نظر مالی و اعتباری با هیچ مشکلی مواجه نبود؛ حتی از لحاظ طراحی و سخت‌افزار هم ضعفی نداشت. پس واقعا چه بر سر نوکیا آمد؟

چه شد که بزرگترین شرکت تولید کننده موبایل در جهان جای خود را به یک تازه وارد داد؟ بزرگترین اشتباه این شرکت معتبر و صاحب نام، تنها یک چیز بود؛ بی‌ میلی به اعمال تغییرات بزرگ! 

طبیعی است که دائم بر رقبا افزوده می شود و بازار سخت تر و پیچیده تر می شود. این به معنی خرابی بازار نیست. این خاصیت بازار است. کسی که این حقیقت را بپذیرد و خود را با آن تطبیق دهد و دائم با نوآوری و تحول مسیر را برای خود هموار نماید، قطعا می تواند در بازار حضور دائمی و موفق داشته باشد.

بله دوست عزیز. بازار خراب نیست. بلکه بازار کار امروز بسیار بی رحم است. بازاری که در آن به قول معروف برادر به برادر رحم نمی‌کند. به یاد داشته باشید که رقبا برای جذب مشتریان، همین اطراف در کمین شما نشسته‌اند. پس دائما به دنبال یادگیری شیوه‌های جدید و ایجاد تغییرات مثبت در سیاست‌های بازاریابی خود باشید. قطعا تفکر استراتژیک، نوآوری و خلاقیت، روحیه یادگیرنده، خودباوری و توازع در این مسیر یاری‌گر شما خواهند بود.

صنعت و کسب و کار نه ـــــــــ

من سرمایه خود را در بازار طلا، دلار، مسکن و رمز ارز و ... سرمایه گذاری می کنم.

همه ما با چالشهای بیشمار تورم و گرانی دست به گریبانیم و قطعا هر انسانی دوست دارد شاهد پیشرفت و آسایش و آرامش خانواده اش باشد. در دو دهه گذشته بواسطه مشکلاتی از قبیل اعمال تحریم های ظالمانه خودشیفتگان غربی، عدم مدیریت اصولی امور اجرایی کشور، عدم قانونگذاری صحیح و مکفی و …. و در نهایت کم کاری خودمان شاهد تورم افسار گسیخته و غیرقابل توجیهی هستیم که همه مردم عزیز کشورمان را ناراحت و نگران کرده است.

تصور کنید در سال ۱۳۶۰، یک میلیون تومان سرمایه در اختیار داشتید. در آن زمان با این پول، می‌توانستید «یک خانه ۵۰ متری» در مرکز تهران بخرید. در سال 1370 با ۱ میلیون تومان می‌توانستید یک «ماشین معمولی» بخرید. در سال 1380 یک «یخچال فریزر»، در سال 1390 یک «جاروبرقی» و در سال ۱۴۰1 یک ماشین اسباب بازی بخرید!

بالطبع هیچ یک از ما دوست نداریم هر سال شاهد کاهش چشمگیر ارزش سرمایه مان باشیم. دوستی می گفت پنج سال پیش پانصد میلیون تومان پول داشتم و قصد خرید خانه داشتم. آنقدر در خرید خانه تعلل کردم تا خانه گران شد. امروز همان خانه را با پانصد میلیون تومان به من اجاره نمی دهند.

در چنین شرایطی چه باید کرد؟

یکی از عوامل کلیدی که سبب توسعه یافتگی در میان کشورها میشود سرمایه گذاری است که می توانید
تاثیر مثبت بر رشد اقتصادی، درآمد سرانه و اشتغال داشته باشد و بسیاری از مشکلات اقتصادی را حل کند.
افزایش سرمایه گذاری سبب رشد اقتصاد و بهبود مولفه های اقتصاد کلان نیز میشود. دولتها نیز همواره برای
بهبود اوضاع اقتصادی ناچار به افزایش سرمایه گذاری خواهد بود.
زمانی سرمایه گذاری در مسکن سود بسیار خوبی داشت، زمانی سرمایه گذاری در بورس، زمانی طلا، دلار و …

امروزه بسیاری از به اصطلاح متخصصان و کارشناسان اقتصادی، افرادی که نه سواد چندانی دارند و نه تخصصی، صرفا دوره های آموزش تحلیل تکنیکال بورس را گذرانده اند و چند اندیکاتور را نصفه و نیمه آموخته اند با سرنوشت و زندگی مردم بازی می کنند و خود را استاد و کارشناس معرفی می کنند. همین افراد هستند که در اینستاگرام و تلگرام و …. دائم با ارائه نظریه های غلط و بدون پشتوانه علمی و تجربی مردم را به سرمایه گذاری در بازارهای کاذب و مخرب اقتصادی تشویق می کنند.

به طور مثال در یک پست اینستاگرامی فردی را می بینیم که با یک خودرو گران قیمت از پارکینگ یک ساختمان مجلل در الهیه خارج می شود. پس از چند دقیقه رانندگی در محلی خلوت توقف می کند و شروع به صحبت می کند: من هم مدتی قبل پراید داشتم. نمی دانستم چطور پولدار شوم. تا اینکه با بازار رمز ارز آشنا شدم. با سرمایه گذاری در این حوزه ظرف دو سال چند میلیارد تومان درآمد کسب کردم و زندگی ام دچار تحولی عظیم شد. حالا می خواهم آنچه باعث ثروتمند شدن من شده است را به شما بیاموزم تا شما هم به همین موفقیت دست یابید.

از چه تاریخی مردم انقدر مهربان و دلسوز شده اند که می خواهند برای خودشان رقیب بتراشند و همه آموخته هایشان را رایگان در اختیار دیگران قرار دهند؟!!!

اینستاگرام پر است از این ویدئوهای دروغین. پست هایی که حتی یک کلمه اش صحت ندارد. حال فردی که از فشار اقتصادی آزرده شده و احساس عقب ماندگی می کند بلافاصله دار و ندارش را وارد بازار رمز ارز می کند و پس از دو الی سه ماه تمام سرمایه اش را از دست می دهد. وارد بورس می شود و تمام سرمایه اش را از دست می دهد. طلا می خرد و متضرر می شود.

هر یک از این بازارها که ما آنها را بازارهای کاذب و مخرب اقتصادی می نامیم، قطعا می توانند سودآور باشند. اما پس از سالها تلاش و تمرین و ضرر و کسب تجربه.

اما چرا به این بازارها بازارهای کاذب و مخرب اقتصادی می گوییم؟!!

عامل سقوط یا سعود هر بازار میزان عرضه و تقاضاست. هرجا تقاضا زیاد شود سرمایه ها سرازیر می شود و ارزش آن بازار سعود می کند و هرجا عرضه زیاد شود سقوط می کند و ارزش خود را از دست می دهد. مشکل اینجاست که به هیچ وجه نمی توان تشخیص داد یکساعت دیگر کفه عرضه سنگین تر است یا کفه تقاضا.

عده ای با ارائه سیگنالهای دروغین و بازی با سرمایه مردم، همه را به سمتی که می خواهند هدایت می کنند و برای یک نماد بازار کاذب می سازند. بعد با اعلام سیگنال فروش همه را در صف فروش قرار می دهند و سهم را اصطلاحا زمین می زنند. اینها با ایجاد عرضه و تقاضای دروغین و هدایت مردم به هر سمت که می خواهند سود کلانی کسب می کنند و عواقب شوم این بازی گریبانگیر عوام می شود.

منظور از این صحبت ها این است که صرف کسب سود برای امروز مشکلی را حل نمی کند. باید برنامه اصولی برای پیشی گرفتن از تورم داشته باشیم. باید با سرمایه گذاری اصولی هم از تورم عقب نمانیم و هم نگاه بلند مدت داشته باشیم. سرمایه گذاری در مسکن و طلا و دلار و ایجاد تقاضای بسیار در این بازارها باعث افزایش قیمت مسکن و طلا و دلار شده و ضررش نهایتا متوجه همین مردم می شود. ما امروز دنبال این هستیم که تمام زندگیمان را جمع کنیم و در مسکن سرمایه گذاری کنیم. بعد یک خانه می خریم و با افزایش قیمت مسکن در هر سال سود می کنیم. اما فرزند ما ده یا بیست سال دیگر نیاز به مسکن پیدا خواهد کرد اما با این روند هرگز قادر به خرید مسکن نخواهد بود.

زیرا ما برای سود امروزمان زندگی و آینده فرزندمان را تهدید کرده ایم. کاری کرده ایم که فرزندمان هرگز نتواند سرپناهی برای خود فراهم کند. بعد با عصبانیت دولت را مسئول می دانیم و شروع می کنیم به سرزنش کردن مسئولین که این چه وضعی است؟ چرا قیمت یک آپارتمان پنجاه متری یک میلیارد تومان باشد؟ غافل از اینکه خود ما و فقط خود ما مسبب این اتفاق هستیم.

اگر به جای خرید طلا و دلار و مسکن و … سرمایه خود را در صنعت، نوآوری و کسب و کارها سرمایه گذاری کنیم، زمینه را برای اشتغال فرزندمان و نوه هایمان فراهم می کنیم. با رکود مسکن و افزایش عرضه بر تقاضا قیمت مسکن کاهش یافته و فرزندانمان به راحتی می توانند مالک خانه و سرپناه شوند.

اگر اصولی فکر کنیم می بینیم که یک درصد سود در تولید بهتر از دو درصد سود در مسکن و طلا و دلار و … است. حال اینکه سود سرمایه گذاری در صنعت و کسب و کار قطعا بیش از بازارهای کاذب است.

هلدینگ تکنیک در تلاش است با هدایت سرمایه های راکد و بلاتکلیف، سرمایه هایی که در بازارهای کاذب رسوب کرده و یا در جریان است و … به بازار صنعت، کشاورزی، کسب و کارهای نوآورانه، ایده های دانشجویی و ایجاد اشتغال برای جوانان امروز و جوانان نقش موثر و شایسته ای در رشد و شکوفایی کشور عزیزمان داشته باشد.

ما هم به دنبال سود هستیم. اما بخاطر سود امروزمان آینده خودمان و دیگران را تهدید نمی کنیم. بخاطر سود خودمان کاری نمی کنیم خانه یک میلیون تومانی یک میلیارد تومان شود. کاری نمی کنیم دلار صد تومانی سی هزار تومان شود. وارد رمز ارز نمی شویم که پولمان را در جیب کشورهای دیگر بریزیم. نمی نشینیم که دیگران حرکت کنند. ما هر کاری دلمان بخواهد نمی کنیم و دیگران را سرزنش کنیم. ما خودمان را مسئول آینده فرزندانمان می دانیم لذا با تمام وجود تلاش خواهیم کرد که هم بهترین سود را کسب کنیم و هم بستر را برای زندگی آینده نسل بعدی مساعد کنیم. تلاش ما این است که در این فرایند مفید و موثر باشیم. انشا الله.

حال اگر شما هم جزء سرمایه داران و یا سرمایه گذاران هستید به ما بپیوندید تا با هم در این مسیر همراه شویم.

از آنجایی که هر فردی شرایط و ویژگی‌های شخصیتی مختص به خود را دارد، نمی‌توان یک روش سرمایه گذاری خاص را به همه مردم توصیه کرد. به همین دلیل هر شخص باید ابتدا ویژگی‌های خود نظیر افق سرمایه گذاری و سطح ریسک پذیری را به خوبی بشناسد. سپس به مقایسه بازارهای مختلف پرداخته و بهترین را شناسایی کند.

لذا ما بسته های متنوع سرمایه گذاری را برای شما برنامه ریزی کرده ایم که بتوانید بدون دغدغه و با آرامش کامل سرمایه گذاری کنید. بسته به میزان ریسک، نوع بازار، مدت سرمایه گذاری و …. میتوانید سود مطمئن کسب کنید و به رشد و شکوفایی اقتصاد خانواده خود نیز کمک کنید.

انواع بسته های

سرمایه گذاری پر ریسک

بسته الماس

سرمایه گذاری پر ریسک
میلیون 500 تومان
 • طرح های آموزشی
 • طرح های نوآورانه
 • استارت آپ
 • صنعت
 • کشاورزی
80%

بسته طلایی

سرمایه گذاری پر ریسک
میلیون 300 تومان
 • طرح های آموزشی
 • طرح های نوآورانه
 • استارت آپ
 • صنعت
 • کشاورزی
80%

بسته نقره ای

سرمایه گذاری پر ریسک
میلیون 100 تومان
 • طرح های آموزشی
 • طرح های نوآورانه
 • استارت آپ
 • صنعت
 • کشاورزی
80%

سرمایه گذاری با ریسک متوسط

بسته الماس

سرمایه گذاری با ریسک معقول
میلیون 500 تومان
 • اختراعات
 • طرح های نوآورانه
 • استارت آپ
 • صنعت
 • کشاورزی
50%

بسته طلایی

سرمایه گذاری با ریسک معقول
میلیون 300 تومان
 • اختراعات
 • طرح های نوآورانه
 • استارت آپ
 • صنعت
 • کشاورزی
50%

بسته نقره ای

سرمایه گذاری با ریسک معقول
میلیون 100 تومان
 • اختراعات
 • طرح های نوآورانه
 • استارت آپ
 • صنعت
 • کشاورزی
50%

سرمایه گذاری بدون ریسک

بسته الماس

سرمایه گذاری با ریسک معقول
میلیون 500 تومان
 • اختراعات
 • طرح های نوآورانه
 • استارت آپ
 • صنعت
 • کشاورزی
40%

بسته الماس

سرمایه گذاری با ریسک معقول
میلیون 300 تومان
 • اختراعات
 • طرح های نوآورانه
 • استارت آپ
 • صنعت
 • کشاورزی
40%

بسته الماس

سرمایه گذاری با ریسک معقول
میلیون 100 تومان
 • اختراعات
 • طرح های نوآورانه
 • استارت آپ
 • صنعت
 • کشاورزی
40%